Ingen greenwashing, utan fakta om hållbarhet! Denna Impact 190T RPET tote-väska är med AWARE spårämne. Genom att använda AWARE disruptiva fysiska spårämne och blockchain-teknologi kan vi bevisa vårt påstående om att genuint återvunna material använts och att vatten har sparats. Spara vatten och använd genuint återvunna tyger. Med fokus på vatten, 2% av intäkterna för varje såld Impact-produkt kommer att doneras till Water.org. Tote-väskan i 190T RPET är super lättvikt att alltid bära med sig. Denna väska har återanvänt 3 0,5L PET-flaskor. Vattenbesparingen är baserad på en jämförelse med traditionellt material och baserad på LCA data publicerad av Textile Exchange i deras Material Snapshots 2016.
Till digitalt produktpass »
0.4 KG
| Antal | 20 | 250 | 500 | 1000 | 5000 |
|---|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 34,00 | 33,00 | 32,00 | 31,00 | 30,00 |
Stenkol
Hög kvalitet till ett bra pris med CSR i fokus. De senaste trenderna med våra basprodukter som grund. Innefattar produkter inom 12 produktgrupper. Varje vecka släpper vi nyheter under XDCOLLECTION
| Storlek | 38 x 0.1 x 42 cm |
| Vikt | 32g |
| Tryckyta | 200 x 250 mm |
| Material | rPET |
| Ursprungsland | CHN |
| Product Compliance | Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med direktiv om ftalatinnehåll, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Överensstämmelse med direktiv 2002/61/EC om användning av azofärgämnen, Denna produkt med XD Aware? bör kontrolleras på äktheten för varje leverans |
| Spårbarhet | AWARE Physical |
| Social Compliance | BSCI |
| GPSR-Information | https://www.xdconnects.com/en-gb/contact-us product@xdconnects.com |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande | 2398 |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 72,00 kr
Från 72,00 kr
Från 18,00 kr
Från 14,10 kr
Från 30,85 kr
Från 24,40 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |