Rundhalsad sweatshirt i unisexmodell med borstad insida, ribb i mudd och avslut nedtill. Extra storleksstege i färgerna 580, 95 och 99 som går ända upp till 5XL.
| Antal | 1 | 100 | 300 |
|---|---|---|---|
| Pris/st | 229,00 | 222,00 | 218,00 |
Blå
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| XS | |
| S | |
| M | |
| L | |
| XL | |
| XXL | |
| 3XL |
Ett brett utbud av profilkläder baserat på Basic, Classic & Premium i såväl t-shirt, piké som college och jackor. Produkterna finns i herr-, dam- och juniorstorlekar och i ett mycket brett färgspektra.
| Modell | Unisex |
| Material | 65% polyester och 35% bomull (visibility yellow [11] visibility orange [170] 85% polyester och 15% bomull) |
| Tvättråd | Maskintvätt 40 grader, Blekning är inte tillåtet, Strykning. Högsta tillåtna temperatur 150 grader, Ej kemtvätt, Torktumla ej |
| Textilvikt | 280 g/m2 |
| Bruttovikt | 0.36 kg |
| Nettovikt | 0.324 kg |
| Netto förpackningsvikt | 8.1 kg |
| Bruttovolym | 0.0031 m³ |
| Nettovolym | 0.0028 m³ |
| Förpackningsvolym | 0.06894 m³ |
| Bruttovikt förpackning | 9 kg |
| Förpackning | 25 PCS |
| Ursprungsland | MM |
| Förpackning | 1 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Lagersaldo | 52 st |
| Lagersaldo | 55 st |
| Lagersaldo | 164 st |
| Lagersaldo | 37 st |
| Lagersaldo | 21 st |
| Lagersaldo | 3 st |
| Lagersaldo | 34 st |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 273,00 kr
Från 273,00 kr
Från 92,00 kr
Från 58,00 kr
Från 212,00 kr
Från 68,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |