Unisex hoodie i bomull och återvunnen polyester. Huvan har dubbeltyg för en mer exklusiv look och en rund dragsko. Stor känguruficka framtill. Elastisk ribb 2x2 med dubbelsöm vid ärmslut och nederkant. Nackband i twill och lätt avtagbar nacketikett för ommärkning. Det mjuka stabiliserade tyget är utformat för intensiv tvätt med anti-pilling-egenskaper.
| Antal | 1 | 100 | 300 |
|---|---|---|---|
| Pris/st | 294,00 | 284,00 | 273,00 |
Metallgrå
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| XS | |
| S | |
| M | |
| L | |
| XL | |
| XXL | |
| 3XL | |
| 4XL |
Ett brett utbud av profilkläder baserat på Basic, Classic & Premium i såväl t-shirt, piké som college och jackor. Produkterna finns i herr-, dam- och juniorstorlekar och i ett mycket brett färgspektra.
| Modell | Herr |
| Material | 80% bomull och 20% återvunnen polyester |
| Tvättråd | Maskintvätt 60 grader, Blekning är inte tillåtet, Torktumla ej, Strykning. Högsta tillåtna temperatur 150 grader, Ej kemtvätt |
| Textilvikt | 260 g/m2 |
| Bruttovikt | 0.478 kg |
| Nettovikt | 0.435 kg |
| Netto förpackningsvikt | 9 kg |
| Bruttovolym | 0.00321 m³ |
| Nettovolym | 0.0029 m³ |
| Förpackningsvolym | 0.07537 m³ |
| Bruttovikt förpackning | 10 kg |
| Förpackning | 25 PCS |
| Ursprungsland | MM |
| Förpackning | 1 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
| Lagersaldo | 232 st |
| Lagersaldo | 551 st |
| Lagersaldo | 463 st |
| Lagersaldo inkommande 20260813 | 375 st |
| Lagersaldo | 330 st |
| Lagersaldo inkommande 20260813 | 375 st |
| Lagersaldo | 280 st |
| Lagersaldo inkommande 20260813 | 225 st |
| Lagersaldo | 203 st |
| Lagersaldo inkommande 20260813 | 25 st |
| Lagersaldo | 141 st |
| Lagersaldo | 72 st |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 273,00 kr
Från 92,00 kr
Från 58,00 kr
Från 212,00 kr
Från 68,00 kr
Från 676,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |