Unisex hoodie i bomull och återvunnen polyester. Huvan har dubbeltyg för en mer exklusiv look och en rund dragsko. Stor känguruficka framtill. Elastisk ribb 2x2 med dubbelsöm vid ärmslut och nederkant. Nackband i twill och lätt avtagbar nacketikett för ommärkning. Det mjuka stabiliserade tyget är utformat för intensiv tvätt med anti-pilling-egenskaper.
| Antal | 1 | 100 | 300 |
|---|---|---|---|
| Pris/st | 294,00 | 284,00 | 273,00 |
Candy pink
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| XS | |
| S | |
| M | |
| L | |
| XL | |
| XXL | |
| 3XL | |
| 4XL |
Ett brett utbud av profilkläder baserat på Basic, Classic & Premium i såväl t-shirt, piké som college och jackor. Produkterna finns i herr-, dam- och juniorstorlekar och i ett mycket brett färgspektra.
| Modell | Herr |
| Material | 80% bomull och 20% återvunnen polyester |
| Tvättråd | Maskintvätt 60 grader, Blekning är inte tillåtet, Torktumla ej, Strykning. Högsta tillåtna temperatur 150 grader, Ej kemtvätt |
| Textilvikt | 260 g/m2 |
| Bruttovikt | 0.478 kg |
| Nettovikt | 0.435 kg |
| Netto förpackningsvikt | 9 kg |
| Bruttovolym | 0.00321 m³ |
| Nettovolym | 0.0029 m³ |
| Förpackningsvolym | 0.07537 m³ |
| Bruttovikt förpackning | 10 kg |
| Förpackning | 25 PCS |
| Ursprungsland | MM |
| Förpackning | 1 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
| Lagersaldo | 0 st |
| Lagersaldo | 101 st |
| Lagersaldo | 284 st |
| Lagersaldo | 658 st |
| Lagersaldo | 432 st |
| Lagersaldo | 252 st |
| Lagersaldo | 158 st |
| Lagersaldo | 85 st |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 273,00 kr
Från 58,00 kr
Från 92,00 kr
Från 212,00 kr
Från 68,00 kr
Från 676,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |