Vare sig du är på hajk eller befinner dig i stan, ger Whittier Softshell dig ett solitt skyddande lager vid regn och blåst. Tack vare tygets tekniska laminering är materialet vattentätt och vindtätt samtidigt som det släpper igenom luft. Välskuren silhuett och utrustad med många praktiska funktioner såsom fickor med dragkedja samt ärmavslut med kardborreband som är lätta att justera. Damjackan är med fastsydd huva.
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 1094,00 |
Antracitmelerad
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| XS | |
| S | |
| M | |
| L | |
| XL | |
| XXL |
Amerikanskt livsstilsvarumärke med rötterna golfen men som nu lanserar en ny modern casual/business line i premium kvalitéer.
| Modell | Dam |
| Material | Tyg: 92% polyester, 8% elastan, WP5000/MVP4000. Foder: 100% polyester |
| Tvättråd | Maskintvätt 30 grader, Blekning är inte tillåtet, Torktumla ej, Stryk ej, Ej kemtvätt, Tvätta separat, Hängtorkas |
| Textilvikt | 365 g/m² |
| Bruttovikt | 0.864 kg |
| Nettovikt | 0.7776 kg |
| Netto förpackningsvikt | 7.776 kg |
| Bruttovolym | 0.00504 m³ |
| Nettovolym | 0.0045 m³ |
| Förpackningsvolym | 0.06681 m³ |
| Bruttovikt förpackning | 8.64 kg |
| Förpackning | 10 PCS |
| Ursprungsland | CN |
| Förpackning | 1 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 557,00 kr
Från 676,00 kr
Från 841,00 kr
Från 585,00 kr
Från 991,00 kr
Från 891,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |