Vår ikoniska Mount Adams Jacket är gjord av ett 100% återvunnen nylon, och det är det perfekta plagget att ha på sig både i stan som ute i naturen. Jackan är fylld med Gold Insulation Luxe- från Primaloft® vilket består till 100% av återvunnet material. Framtaget av välkända Primaloft®, det är som små silkeslena plymer av syntetfiber som efterliknar dun för att ge samma egenskaper genom att vara värmande, extrem mjukhet och kompressibilitet. Jackan väger inte mycket, men trots det verkar den som ett värmande lager som skyddar mot lätt regn. Huvan är lätt att dra av via dragkedjan som är fäst inuti kragen. Jackan är utrustad med två framfickor och en extra bröstficka. Tryckområde för kundens logotyp framtill.
- Vaddering: Primaloft® Gold Insulation Luxe- 100% återvunnen polyester
- Zip-off huva
- Helfodrad (med emboss tile tryck)
- Dragkedjor från YKK®
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 1572,00 |
Black orange
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| S | |
| M | |
| L | |
| XL | |
| XXL | |
| 3XL | |
| 4XL |
Amerikanskt livsstilsvarumärke med rötterna golfen men som nu lanserar en ny modern casual/business line i premium kvalitéer.
| Modell | Herr |
| Material | Ytteryg: 100% återvunnen nylon. Vaddering: 100% återvunnen polyester. Foder: 100% återvunnen nylon |
| Tvättråd | Mild maskintvätt 30 grader, Tvätta separat, Blekning är inte tillåtet, Torktumla på låg temperatur, Torktumla med tennisbollar, Stryk ej, Ej kemtvätt |
| Bruttovikt | 0.534 kg |
| Nettovikt | 0.4806 kg |
| Netto förpackningsvikt | 3.8448 kg |
| Bruttovolym | 0.0086 m³ |
| Nettovolym | 0.00725 m³ |
| Förpackningsvolym | 0.07537 m³ |
| Bruttovikt förpackning | 4.272 kg |
| Förpackning | 8 PCS |
| Ursprungsland | CN |
| Förpackning | 1 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Lagersaldo | 275 st |
| Lagersaldo | 250 st |
| Lagersaldo | 247 st |
| Lagersaldo | 137 st |
| Lagersaldo | 278 st |
| Lagersaldo | 132 st |
| Lagersaldo | 137 st |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 557,00 kr
Från 676,00 kr
Från 841,00 kr
Från 991,00 kr
Från 891,00 kr
Från 597,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |