Cascade sherpa fleece är tillverkad av 71% återvunnen polyester. Det är den perfekta fleecen att ha på sig ute i skogen eller när du ska ta cykeln till jobbet. Plagget är konstruerat för att hålla värme och den kommer garanterat bli din favoritjacka i alla olika slags aktiviteter: golf, skidåkning, vandring, båtliv, arbete, resor eller som fritidsplagg på helgen. Vår högkvalitativa fleecejacka i tjock pile-kvalitet är otroligt skön att ha på sig. Den borstade insidan ger en mjuk känsla samtidigt som att materialet inte är för tätt då jackan är anpassad för en aktiv livsstil.
- Tyg axelparti och krage: 100% återvunnen polyester
- Sportig YKK Vislon®-dragkedja med zippuller
- Dragkedjor framtill och i bröstficka
- Resår vid ärmslut och nedtill
- Återvunnet material certifierat av Global Recycled Standard
- Genomsnitt 31 återvunna plastflaskor används per plagg
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 841,00 |
Svart
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| S | |
| M | |
| L | |
| XL | |
| XXL | |
| 3XL | |
| 4XL |
Amerikanskt livsstilsvarumärke med rötterna golfen men som nu lanserar en ny modern casual/business line i premium kvalitéer.
| Modell | Herr |
| Material | 71% återvunnen polyester, 29% polyester sherpa fleece |
| Tvättråd | Maskintvätt 40 grader, Tvätta separat, Blekning är inte tillåtet, Torktumla ej, Hängtorkas, Stryk ej, Ej kemtvätt |
| Bruttovikt | 0.446 kg |
| Nettovikt | 0.4014 kg |
| Netto förpackningsvikt | 6.8238 kg |
| Bruttovolym | 0.00291 m³ |
| Nettovolym | 0.00262 m³ |
| Förpackningsvolym | 0.0864 m³ |
| Bruttovikt förpackning | 7.582 kg |
| Förpackning | 17 PCS |
| Ursprungsland | EG |
| Förpackning | 1 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
| Lagersaldo | 229 st |
| Lagersaldo inkommande 20260629 | 102 st |
| Lagersaldo | 435 st |
| Lagersaldo inkommande 20260629 | 323 st |
| Lagersaldo | 517 st |
| Lagersaldo inkommande 20260629 | 374 st |
| Lagersaldo | 422 st |
| Lagersaldo inkommande 20260629 | 323 st |
| Lagersaldo | 233 st |
| Lagersaldo inkommande 20260629 | 119 st |
| Lagersaldo | 126 st |
| Lagersaldo inkommande 20260629 | 60 st |
| Lagersaldo | 25 st |
| Lagersaldo inkommande 20260629 | 45 st |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 557,00 kr
Från 676,00 kr
Från 841,00 kr
Från 991,00 kr
Från 891,00 kr
Från 597,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |