Hellberg Argon är en av de mest avancerade skyddsglasögonen på marknaden. Skalmarna har tre-stegs-justering för säker och åtsittande passform och det dubbla materialet i skalmar och näsbrygga ger ökad komfort och förbättrat grepp oavsett användningsområde. Dessa mångsidiga skyddsglasögon finns med en rad olika linser och beläggningar, vilket gör dem till proffsens val.
• Justerbara skalmar
• Beläggning för förbättrat ljus
• Repskydd
• Imskydd
• Skalmar i dubbla material
| EAN | 7391441002818 |
| Vikt | 0.08 kg |
| Ursprungsland | Tw |
| Längd | 153 mm |
| Bredd | 55 mm |
| Höjd | 78 mm |
| Volym | 0.66 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 61,50 kr
Från 55,50 kr
Från 84,50 kr
Från 84,50 kr
Från 172,00 kr
Från 234,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |