Kort visir som skyddar dina ögon från slag, stötar och flygande partiklar. Levereras med fästen som enkelt monteras på hjälmen. Visiret har två lägen med en smidig vridrörelse som lyfter upp visiret till ett fast viloläge, och tillbaka till arbetsposition.Finns i två linsmodeller: en klar lins med ytbeläggning för högsta optiska klass och optimalt slagskydd, och en rökblå spegellins som minskar bländning och reflekterar solljus.
| EAN | 7391441005017 |
| Vikt | 0.22 kg |
| Ursprungsland | Cn |
| Längd | 227 mm |
| Bredd | 150 mm |
| Höjd | 112 mm |
| Volym | 3.81 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 367,00 kr
Från 567,00 kr
Från 721,00 kr
Från 210,00 kr
Från 148,00 kr
Från 215,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |