Hellberg Sector är en professionell skyddshjälm utvecklad för att ge pålitligt skydd, komfort och mångsidighet. Med sitt "Dynamic Cradle System" (DCS™) säkerställs optimal passform, medan den avancerade ventilationen och det justerbara huvudbandet bibehåller komfort under hela arbetsdagen. Sector-hjälmen är kompatibel och certifierad med hörselskydd, visir och andra tillbehör, vilket gör den till ett pålitligt val för användare som värdesätter säkerhet, hållbarhet och användarvänlighet.
• Rattjustering
• Dynamic Cradle System (DCS™)
• Justerbart huvudband
• Perfekt passform med hörselskydd
• Förbättrad ventilation
| EAN | 7391441004898 |
| Vikt | 0.785 kg |
| Ursprungsland | My |
| Längd | 275 mm |
| Bredd | 212 mm |
| Höjd | 160 mm |
| Volym | 9.33 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 228,00 kr
Från 228,00 kr
Från 228,00 kr
Från 792,00 kr
Från 792,00 kr
Från 812,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |