Hellberg Sector är en professionell skyddshjälm utvecklad för att ge pålitligt skydd, komfort och mångsidighet. Med sitt "Dynamic Cradle System" (DCS™) säkerställs optimal passform. Det slutna, icke-ventilerade skalet ger elektriska isoleringsegenskaper och skyddar effektivt mot regn, vind och kyla, medan det justerbara huvudbandet bibehåller komforten hela dagen. Sector-hjälmen är kompatibel och certifierad med hörselskydd, visir och andra tillbehör, vilket gör den till ett pålitligt val för användare som värdesätter säkerhet, hållbarhet och användarvänlighet.
• Rattjustering
• Dynamic Cradle System (DCS™)
• Justerbart huvudband
• Perfekt passform med hörselskydd
• Slutet hjälmskal
| EAN | 7391441004850 |
| Vikt | 0.785 kg |
| Ursprungsland | My |
| Längd | 275 mm |
| Bredd | 212 mm |
| Höjd | 160 mm |
| Volym | 9.33 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 228,00 kr
Från 228,00 kr
Från 228,00 kr
Från 792,00 kr
Från 792,00 kr
Från 228,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |