Hellberg Factor är en mångsidig skyddshjälm och ett pålitligt val för alla proffs. Den har en beprövad design med hållbart ABS-skalmaterial, vilket säkerställer en lång livslängd. 6-punkts inredet med rattjustering ger utmärkt komfort och viktfördelning och förbättrar användarkomforten, speciellt i kombination med tillbehör som ansikts- och hörselskydd.Hellberg Factor finns tillgänglig i flera färger som möter behoven hos olika användarpreferenser och branschstandarder.
• Balanserad komfort
• Höjdjustering av inredet
• Rattjustering
• Perfekt passform för tillbehör
• Hållbart material
| EAN | 7391441004492 |
| Vikt | 0.36 kg |
| Ursprungsland | My |
| Längd | 285 mm |
| Bredd | 222 mm |
| Höjd | 200 mm |
| Volym | 12.5 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 792,00 kr
Från 228,00 kr
Från 792,00 kr
Från 228,00 kr
Från 812,00 kr
Från 792,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |