Hörselskyddet i nackbygelstil erbjuder användaren stor flexibilitet. En perfekt lösning när du behöver använda hörselskydd tillsammans med skyddskepsar, hjälmar med breda brätten, hjälmar utan infästningsspår eller fristående ansiktsskydd. Skyddsnivå 1 lämpar sig för låga till måttliga bullernivåer, mellan 75-90 dB. Ett perfekt val för bullerskydd i många olika arbetsmiljöer, såsom allmänna tillverkningsindustrier, arbete med elkraftverktyg och för kortvarig bullerexponering.
• Nackbygel
• Mjukt stödband med kardborre
• Tillverkad av högkvalitativ plast
• Utbytbara kuddar med snap-in system
• Integration med ansiktsskydd
| EAN | 7391441000340 |
| Vikt | 0.29 kg |
| Ursprungsland | Cn |
| Längd | 140 mm |
| Bredd | 105 mm |
| Höjd | 155 mm |
| Volym | 2.28 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 301,00 kr
Från 521,00 kr
Från 353,00 kr
Från 252,00 kr
Från 594,00 kr
Från 574,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |