Hörselkåpan för montering på hjälm är det perfekta valet för alla arbeten som kräver att man använder huvud- och hörselskydd. Den tåliga konstruktionen klarar tuffa miljöer och den slimmade designen minskar risken för att fastna i grenar eller trånga utrymmen. Skyddsnivå 3 lämpar sig för höga till mycket höga bullernivåer, mellan 100-115 dB. Dessbättre en sällsynt miljö för de flesta arbetstagare, men det bästa och enda valet när inget annat duger. Skyddsnivå 3 är också det bästa valet när bullret övervägande är på låga frekvenser, en typ av buller som maskerar tal och andra viktiga ljud och orsakar även stress och illamående.
• Hjälmmontage
• Tre användningslägen
• Godkänd för de flesta populära hjälmar på marknaden
• Utbytbara kuddar med snap-in system
• Integration med ansiktsskydd
| EAN | 7391441000333 |
| Vikt | 0.39 kg |
| Ursprungsland | Cn |
| Längd | 140 mm |
| Bredd | 105 mm |
| Höjd | 155 mm |
| Volym | 2.28 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 301,00 kr
Från 521,00 kr
Från 296,00 kr
Från 182,00 kr
Från 224,00 kr
Från 244,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |