Hörselkåpan för montering på hjälm är det perfekta valet för alla arbeten som kräver att man använder huvud- och hörselskydd. Den tåliga konstruktionen klarar tuffa miljöer och den slimmade designen minskar risken för att fastna i grenar eller trånga utrymmen. Skyddsnivå 1 lämpar sig för låga till måttliga bullernivåer, mellan 75-90 dB. Ett perfekt val för bullerskydd i många olika arbetsmiljöer, såsom allmänna tillverkningsindustrier, arbete med elkraftverktyg och för kortvarig bullerexponering.
• Hjälmmontage
• Tre användningslägen
• Godkänd för de flesta populära hjälmar på marknaden
• Utbytbara kuddar med snap-in system
• Integration med ansiktsskydd
| EAN | 7391441000319 |
| Vikt | 0.34 kg |
| Ursprungsland | Cn |
| Längd | 140 mm |
| Bredd | 105 mm |
| Höjd | 155 mm |
| Volym | 2.28 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 301,00 kr
Från 521,00 kr
Från 301,00 kr
Från 224,00 kr
Från 244,00 kr
Från 283,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |