Det hopfällbara hörselskyddet är det perfekta valet för alla arbeten där hörselskyddet behöver vara lättillgängligt. Den är kompakt när den hopvikt och kåporna hålls förseglade när de förvaras. En lätt och slitstark hjässbygel med enkel storlekjustering ger bra komfort. Perfekt för alla professionella användare som utsätts för kortvarigt buller som service och underhåll, inspektioner och installationer. Skyddsnivå 2 är lämplig för måttliga till höga ljudnivåer, mellan 90-110™dB.
• Hopfällbar hjässbygel
• Tillverkad av högkvalitativ plast
• Storleksjustering via teleskopfunktion
• Utbytbara kuddar med snap-in system
• Bullerskyddsnivå
| EAN | 7391441003389 |
| Vikt | 0.38 kg |
| Ursprungsland | Cn |
| Längd | 126 mm |
| Bredd | 112 mm |
| Höjd | 145 mm |
| Volym | 2.05 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 646,00 kr
Från 521,00 kr
Från 283,00 kr
Från 250,00 kr
Från 301,00 kr
Från 182,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |