Hörselskydden i hjässbygelstil erbjuder hög komfort och kvalitet till alla professionella användare. En lätt och tålig hjässbygelkonstruktion med mjuka kuddar och enkel justering av storleken ger perfekt passform för alla huvudstorlekar. Skyddsnivå 3 lämpar sig för höga till mycket höga bullernivåer, mellan 100-115 dB. Dessbättre en sällsynt miljö för de flesta arbetstagare, men det bästa och enda valet när inget annat duger. Skyddsnivå 3 är också det bästa valet när bullret övervägande är på låga frekvenser, en typ av buller som maskerar tal och andra viktiga ljud och orsakar även stress och illamående.
• Hjässbygel
• Tillverkad av högkvalitativ plast
• Storleksjustering via teleskopfunktion
• Utbytbara kuddar med snap-in system
• Integration med ansiktsskydd
| EAN | 7391441000302 |
| Vikt | 0.38 kg |
| Ursprungsland | Cn |
| Längd | 170 mm |
| Bredd | 105 mm |
| Höjd | 200 mm |
| Volym | 3.57 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 301,00 kr
Från 521,00 kr
Från 296,00 kr
Från 182,00 kr
Från 224,00 kr
Från 244,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |