Hörselskydd med aktiva medhörningsmikrofoner. Active håller dig medveten om din omgivning, gör att du kan kommunicera med dina kollegor, höra varningssignaler och annan viktig information utan att du behöver ta av dig hörselskyddet, vilket gör att du hela tiden är skyddad mot farligt buller. Mikrofoner i varje hörselkåpa säkerställer perfekt riktad hörsel. Det nivåberoende elektroniska skyddssystemet begränsar alla ljud genom högtalarna till en säker nivå.
• Nivåberoende medhörning
• Roterande vridreglage
• EPS (Electronic Protection System)
• 3,5mm AUX-ingång
• Snabb och enkel montering på hjälm
| EAN | 7391441001163 |
| Vikt | 0.55 kg |
| Ursprungsland | Cn |
| Längd | 170 mm |
| Bredd | 105 mm |
| Höjd | 200 mm |
| Volym | 3.57 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 2790,00 kr
Från 2058,00 kr
Från 5742,00 kr
Från 1741,00 kr
Från 1223,00 kr
Från 2058,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |