Ingen greenwashing, utan fakta om hållbarhet! Detta 190T RPET pongee Impact paraly är med AWARE spårämne. Genom att använda AWARE disruptiva fysiska spårämne och blockchain-teknologi kan vi bevisa vårt påstående om att genuint återvunna material använts och att vatten har sparats. Spara vatten och använd genuint återvunna tyger. Med fokus på vatten, 2% av intäkterna för varje såld Impact-produkt kommer att doneras till Water.org. Stormsäkert paraply med manuell öppning. Fiberglasram, fiberglasribbor och handtag i EVA. Stormsäkert. Paraplyets paneltyg har återanvänt 11.8 0,5L PET-flaskor. Vattenbesparingen är baserad på en jämförelse med traditionellt material och baserad på LCA data publicerad av Textile Exchange i deras Material Snapshots 2016.
• Denna vara erbjuds också av Gemline för kunder i USA och Kanada
Till digitalt produktpass »
3.05 KG
| Antal | 1 | 100 | 250 | 500 | 1000 | 1500 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 226,00 | 220,00 | 214,00 | 208,00 | 204,00 | 200,00 |
Svart
Hög kvalitet till ett bra pris med CSR i fokus. De senaste trenderna med våra basprodukter som grund. Innefattar produkter inom 12 produktgrupper. Varje vecka släpper vi nyheter under XDCOLLECTION
| Storlek | 97 x ø 132 cm |
| Vikt | 512g |
| Tryckyta | 200 x 150 mm |
| Material | rPET,Glasfiber |
| Ursprungsland | CHN |
| Product Compliance | Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med direktiv om ftalatinnehåll, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Denna produkt med XD Aware? bör kontrolleras på äktheten för varje leverans |
| Spårbarhet | AWARE Physical |
| Social Compliance | BSCI |
| GPSR-Information | https://www.xdconnects.com/en-gb/contact-us product@xdconnects.com |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande | 842 |
| Nästa Leverans : 2026-06-10 | 336 |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 132,00 kr
Från 167,00 kr
Från 192,00 kr
Från 114,00 kr
Från 117,00 kr
Från 156,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |