Fodrad universalväst som garanterat blir en favorit i båda kalla och mildare väderförhållanden. Västen kombinerar den innovativa 37.5®-tekniken med värmande isolering och kan användas som både mellan- och ytterlager.
• 37.5®-teknik för effektiv fuktreglering
• Stretchpaneler
• Isolering för extra värme i kalla miljöer
• Vattenavvisande
• Bröstficka med plats för profilering
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 995,00 |
Black/black
| Storlek | Antal |
|---|---|
| Normal L - 006 | |
| Normal M - 005 | |
| Normal S - 004 | |
| Normal XL - 007 | |
| Normal XS - 003 | |
| Normal XXL - 008 | |
| Normal XXXL - 009 |
Snickers Workwear utvecklar avancerade arbetskläder som utgår från de professionella användarnas verkliga behov med enastående passform, slitstark komfort och avancerade funktioner.
| EAN | 7332515247636 |
| Material | Huvudtyg: 100% polyamid 67 g/m². Förstärkning 1: 88% CORDURA® polyamid, 12% elastan, 270 g/m². Kontrasttyg: 90% polyester, 10% elastan, 220 g/m². Stretch i muddar: 90% polyester, 10% elastan, 253 g/m². Isolering: 50% 37.5® polyester, 35% REPREVE® återvunnen polyester, 15% polyester, 140 g/m². Foder fickor: 100% polyester, 215 g/m². |
| Vikt | 0.4 kg |
| Ursprungsland | Kh |
| Längd | 350 mm |
| Bredd | 300 mm |
| Höjd | 30 mm |
| Volym | 3.6 l |
| Hållbarhet | 35% av isoleringen är tillverkad av Repreve® återvunnen polyester. |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 879,00 kr
Från 879,00 kr
Från 809,00 kr
Från 1799,00 kr
Från 879,00 kr
Från 809,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |