Varseltröja i dammodell som ger ett effektivt skydd. Avsedd för tuffa utomhusmiljöer som kräver flam- och ljusbågsskydd samt god synlighet.
• Extremt hög ljusbågsklassning med ELIM-värde 17 cal/cm² och APC2 (Box-klass)
• Certifierat värme- och flamskydd
• Mjukt tyg med borstad insida för bättre skydd, värme och komfort
• Segmenterade reflexer för synlighet av klass 3
• Marinblå ribbad krage som döljer smuts
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 2599,00 |
High visibility yellow/navy
| Storlek | Antal |
|---|---|
| Normal L - 006 | |
| Normal M - 005 | |
| Normal S - 004 | |
| Normal XL - 007 | |
| Normal XS - 003 | |
| Normal XXL - 008 |
Snickers Workwear utvecklar avancerade arbetskläder som utgår från de professionella användarnas verkliga behov med enastående passform, slitstark komfort och avancerade funktioner.
| EAN | 7332515687364 |
| Material | 60 % modakryl, 37 % bomull, 3 % Belltron?, 370 g/m². |
| Vikt | 0.45 kg |
| Ursprungsland | Lv |
| Längd | 360 mm |
| Bredd | 280 mm |
| Höjd | 40 mm |
| Volym | 4 l |
| Certifikat | EN 20471 - High visibility clothing, EN 1149-5 - Protective clothing electrostatic properties, EN 11612 - Protective clothing against heat and flame, IEC 61482-2:2018 - Protective clothing against the thermal hazards of an electric arc |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 739,00 kr
Från 1049,00 kr
Från 1169,00 kr
Från 659,00 kr
Från 1099,00 kr
Från 749,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |