Mångsidig varseljacka som lämpar sig för utomhusarbete i dåliga ljusförhållanden. Den är certifierad enligt EN ISO 20471 och EN342 och ger god rörlighet, skön komfort och bra förvaringsmöjligheter.
• Certifierad enligt EN ISO 20471 klass 2/3 och EN342
• Förböjda ärmar för rörelsefrihet
• Innerfickor: en bröstficka med dragkedja, två innerfickor och två pennfack
• Utvändiga fickor: två bröstfickor med dragkedja och två framfickor med dragkedja
• Lämplig för industriell tvättprocess vid 60°C, upp till 50 tvättar.
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 1247,00 |
High visibility orange/black
| Storlek | Antal |
|---|---|
| Normal L - 006 | |
| Normal M - 005 | |
| Normal S - 004 | |
| Normal XL - 007 | |
| Normal XS - 003 | |
| Normal XXL - 008 | |
| Normal XXXL - 009 |
Snickers Workwear utvecklar avancerade arbetskläder som utgår från de professionella användarnas verkliga behov med enastående passform, slitstark komfort och avancerade funktioner.
| EAN | 7332515663856 |
| Material | Huvudtyg: 54 % återvunnen polyester, 30 % Sorona®-polyester, 16 % bomull, 245 g/m², Kontrasttyg: 54 % återvunnen polyester, 30 % Sorona®-polyester, 16 % bomull, 245 g/m², Foder 1: 100% solution-dyed återvunnen polyester 69 g/m² Foder 2: 100 % polyamid, 71 g/m² |
| Vikt | 0.83 kg |
| Ursprungsland | Vn |
| Längd | 530 mm |
| Bredd | 330 mm |
| Höjd | 50 mm |
| Volym | 7 l |
| Hållbarhet | Återvunnen polyester, Sorona®-polyester, Solution-dyed polyester |
| Certifikat | EN 20471 - High visibility clothing, Confidence in textiles (OEKO-TEX®)SE 25 258 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 1649,00 kr
Från 3499,00 kr
Från 1599,00 kr
Från 2799,00 kr
Från 1139,00 kr
Från 1309,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |