Lätt, vattentät och skyddande skaljacka med effektivt ljusbågsskydd ™ för säkerhet, komfort och rörelsefrihet i riskfyllda miljöer.
• Mycket hög ljusbågsklassning med ELIM-värde 29 cal/cm² och APC2 (Box-klass)
• Vattentät jacka enligt EN 343
• Certifierad för svetsning och tillhörande processer och skyddar mot flytande kemikalier
• Sidofickor med lock för praktisk förvaring
• Bröstficka med id-korthållare på insidan
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 4737,00 |
High visibility yellow/navy
| Storlek | Antal |
|---|---|
| Normal L - 006 | |
| Normal M - 005 | |
| Normal S - 004 | |
| Normal XL - 007 | |
| Normal XS - 003 | |
| Normal XXL - 008 |
Snickers Workwear utvecklar avancerade arbetskläder som utgår från de professionella användarnas verkliga behov med enastående passform, slitstark komfort och avancerade funktioner.
| EAN | 7332515686749 |
| Material | Huvudmaterial: 55 % modakryl, 44 % bomull, 1 % antistatiskt material, PU-laminerad, 275 g/m². Foder: 50 % meta-aramid, 50 % viskos FR, 120 g/m². |
| Vikt | 1.24 kg |
| Ursprungsland | Lv |
| Längd | 400 mm |
| Bredd | 560 mm |
| Höjd | 20 mm |
| Volym | 3.5 l |
| Certifikat | EN 20471 - High visibility clothing, EN 1149-5 - Protective clothing electrostatic properties, EN ISO 11611 - Protective clothing for use in welding and allied processes, EN 11612 - Protective clothing against heat and flame, EN 343 - Protective clothing against rain, EN 13034 - Protective clothing against liquid chemicals, EN 61482-2:2020 - Protective clothing against the thermal hazards of an electric arc |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 1649,00 kr
Från 3499,00 kr
Från 1599,00 kr
Från 2799,00 kr
Från 1309,00 kr
Från 1139,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |