Figurnära helbyxor i ett fullstretchmaterial med hölsterfickor och segmenterat reflextryck. De är certifierade enligt EN ISO 20471, och ger god komfort, rörlighet och tillförlitligt skydd i dåliga ljusförhållanden.
• Certifierade enligt EN ISO 20471 klass 1
• CORDURA®®-förstärkt KneeGuard®-system certifierat enligt EN 14404
• CORDURA®®-förstärkta hölster- och tumstocksfickor.
• Förböjda ben och stretchpaneler för rörelsefrihet
• Utanpåficka med ID-korthållare
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 1485,00 |
Black/high visibility orange
Snickers Workwear utvecklar avancerade arbetskläder som utgår från de professionella användarnas verkliga behov med enastående passform, slitstark komfort och avancerade funktioner.
| EAN | 7332515667823 |
| Material | Huvudtyg: 88 % polyester, 12 % elastan, 238 g/m², Kontrasttyg 1: 65 % polyester, 35 % Sorona®-polyester, 210 g/m², Kontrasttyg 2: 88 % polyester, 12 % elastan, 238 g/m², Förstärkning 1: 100 % CORDURA®®-polyamid, 212 g/m², Förstärkning 2: 53 % CORDURA®®-polyamid, 47 % polyester, 283 g/m² |
| Vikt | 0.9 kg |
| Ursprungsland | Vn |
| Längd | 360 mm |
| Bredd | 280 mm |
| Höjd | 60 mm |
| Volym | 4.8 l |
| Hållbarhet | Sorona®-polyester |
| Certifikat | EN 20471 - High visibility clothing, EN 14404 - Knee protection, Confidence in textiles (OEKO-TEX®)SE 12 207 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 1259,00 kr
Från 1209,00 kr
Från 1139,00 kr
Från 1899,00 kr
Från 1289,00 kr
Från 1649,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |