Bekväm varselbyxa med hölsterfickor, klass 1, med smal passform för hantverkare som arbetar i de allmänna byggsektorerna, på vägarbeten och med transporter.
• 2-vägsstretch.
• Värmeförseglade reflexband.
• KneeGuard™-system med CORDURA®-stretchförstärkningar.
• Förböjda ben och grenpanel för rörelsefrihet.
• Benficka med bälg och fäste för ID-bricka.
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 1283,00 |
Black/high visibility orange
Snickers Workwear utvecklar avancerade arbetskläder som utgår från de professionella användarnas verkliga behov med enastående passform, slitstark komfort och avancerade funktioner.
| EAN | 7332515417329 |
| Material | Huvudtyg: 61% polyester, 39% Sorona® polyester, 260 g/m². Förstärkning 1: 100% CORDURA® polyamid, 205 g/m². Förstärkning 2: 53% CORDURA® stretch solution dyed polyamid, 47% CORDURA® solution dyed polyester, 283 g/m². |
| Vikt | 0.7 kg |
| Ursprungsland | Vn |
| Längd | 330 mm |
| Bredd | 280 mm |
| Höjd | 35 mm |
| Volym | 2.59 l |
| Hållbarhet | Huvudtyget i detta plagg innehåller Sorona®-fiber. 37 % av polymeren tillverkas av förnybart växtbaserat material., Solution-dyed |
| Certifikat | EN 20471 - High visibility clothing, Confidence in textiles (OEKO-TEX®)SE 12 207 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 1289,00 kr
Från 1999,00 kr
Från 2299,00 kr
Från 2299,00 kr
Från 1569,00 kr
Från 2859,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |