Gör dig redo med detta ultimata snickarbälte. Räkna med ergonomisk design, vadderade hängslen och ett flexibelt infästningssystem som omfattar slitstarka fickor av läder och en specifik verktygsficka för snickare.
• Cordura® förstärkt bälte med ergonomisk design samt innovativt och flexibelt infästningssystem för fickor
• Justerbara och avtagbara hängslen som är vadderade, minskar vikten på höfterna vilket förbättrar ergonomi och komfort
• Verktygsficka för snickaren med fack och fästen, inkluderat en hammarhållare, knivfäste och fack för penna
• Två slitstarka spik- och skruvfickor i läder med vinklad design och breda öppningar för enkel åtkomst
• Robust och innovativt aluminiumspänne för enkel öppning och stängning
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 2722,00 |
Black/black
| Storlek | Antal |
|---|---|
| Normal L - 006 | |
| Normal M - 005 | |
| Normal S - 004 |
Snickers Workwear utvecklar avancerade arbetskläder som utgår från de professionella användarnas verkliga behov med enastående passform, slitstark komfort och avancerade funktioner.
| EAN | 7332515075222 |
| Material | Bälte i 100% Nylon, 100% Cordura® - Polyamide. Läderfickor. |
| Vikt | 1.6 kg |
| Ursprungsland | Cn |
| Längd | 510 mm |
| Bredd | 150 mm |
| Höjd | 460 mm |
| Volym | 39 l |
| Innovation | This product is patented or has a patent application in selected countries both within Europe and world wide., This product has a Registered Community Design (RCD), or national design registrations., , A system for attaching pouches onto Snickers Workwear toolbelts. Pouches are securely attached all around the toolbelt and moved easily. |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 209,00 kr
Från 1292,00 kr
Från 114,00 kr
Från 1698,00 kr
Från 1797,00 kr
Från 1718,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |