Detta är inte evolution. Det är revolution. Den första skyddsskon som drivs av vårt C_TPU-baserade Circular Performance Chassis™. Med CC_Charge-mellansula för maximal energiåtergivning, CC_Cling-yttersula för ultrasäkert grepp och CC_Core-gelänk för stabilitet ™ den här skon väntar inte på framtiden. Den definierar den. BOA® Fit System, ventilerande MATRYX®-ovandel och OrthoLite® Hybrid™-innersula levererar komfort och kontroll, medan NANO-tåhätta, mjukt spiktrampskydd och ESD-funktion (EN 61340-5-1:2024) håller dig säker.Detta är elitlöparsko-DNA och kompromisslöst skydd i ett ™ som levererar arbetsprestanda på en helt ny nivå. Utvecklad i Sverige. Tillverkad i Portugal.Ovandel: MATRYX® (polyester, polyamide och polyurethane)Foder: Polymide och polyesterSlitsula: C_TPU (CC_Cling)Mellansula: C_TPU (CC_Charge)Innersula: PU-foam och återvunna material med god andningsförmåga och dope dyed-textilFunktion: BOA® Fit SystemLäst: BredStorlekar: 35-48Skyddsklass: EN ISO 20345:2022+A1:2024 S1PS, SR, HRO, FO, SCSkydd: NANO-tåhätta och mjukt spiktrampskydd
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 2574,00 |
Black/dark orange
| Storlek | Antal |
|---|---|
| 35 | |
| 36 | |
| 37 | |
| 38 | |
| 39 | |
| 41 | |
| 43 | |
| 45 | |
| 47 | |
| Normal 40 | |
| Normal 42 | |
| Normal 44 | |
| Normal 46 | |
| Normal 48 |
Solid Gear erbjuder skyddsskor som ligger i framkant när det gäller material och design. Vi kompromissar aldrig med kvaliteten och säkerställer prestanda genom innovation.
| EAN | 7394483100733 |
| Vikt | 1 kg |
| Ursprungsland | Pt |
| Längd | 343 mm |
| Bredd | 235 mm |
| Höjd | 133 mm |
| Volym | 10.72 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 2035,00 kr
Från 2035,00 kr
Från 2643,00 kr
Från 108,00 kr
Från 108,00 kr
Från 2633,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |