Lämna andra i dammet med ultralätta Haze 2 Fly Low. Utrustad med vår Athletic Wide Fit, greppig gummiyttersula, dämpande dual-density EVA-mellansula och en OrthoLite® Hybrid innersula leverar den här skyddsskon komfort och smidighet hela dagen. Den sömlösa och ventilerande MATRYX®-ovandelen säkerställer ordentligt med ventilation och skydd samtidigt som ett innovativt BOA® Fit System tillsammans med en återvunnen och precis hälkappa minskar trycket över fötterna och håller dem på plats. NANO-tåhätta och ESD funktion enligt EN IEC 61340-5-1:2016.Ovandel: MATRYX®Foder: MeshSlitsula: Olje, värme- och halkbeständigt gummiMellansula: Dual density EVAInnersula: OrthoLite® Hybrid-innersulaFunktion: BOA® Fit SystemLäst: BredStorlekar: 36-48Skyddsklass: EN ISO 20345:2022 S1PS, SR, FO, HROSkydd: NANO-tåhätta och mjukt spiktrampskydd
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 2035,00 |
Black/dark orange
| Storlek | Antal |
|---|---|
| 36 | |
| 37 | |
| 38 | |
| 39 | |
| 40 | |
| 41 | |
| 42 | |
| 43 | |
| 44 | |
| 45 | |
| 46 | |
| 47 | |
| 48 |
Solid Gear erbjuder skyddsskor som ligger i framkant när det gäller material och design. Vi kompromissar aldrig med kvaliteten och säkerställer prestanda genom innovation.
| EAN | 7332515637697 |
| Vikt | 1 kg |
| Ursprungsland | Vn |
| Längd | 380 mm |
| Bredd | 245 mm |
| Höjd | 133 mm |
| Volym | 12.38 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 2643,00 kr
Från 108,00 kr
Från 2633,00 kr
Från 2574,00 kr
Från 2035,00 kr
Från 3118,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |