Den här skyddskängan backar inte för knepiga miljöer, och med den på kommer inte du heller det. Den är baserad på en bekväm, energiåtergivande ETPU-mellansula och en Michelin®-gummiyttersula för självförtroende på dom halaste av ytor. En CORDURA re/cor™-ovandel med GORE-TEX-membran ser till att väder inte är ett problem, samtidigt som ett BOA® Fit System med Dyneema®-wrap håller fötterna på plats. En OrthoLite® Hybrid™-innersula ger en ortopedisk passform och en NANO-tåhätta skyddar dina fötter. Revolution 2 GTX Mid är byggd för att ge självförtroende till vem som än sätter sin fot i den. Let™s goo!Ovandel: Återvunnen Nylon + Dyneema® (wrap)Foder: PolyesterMembran: GORE-TEXSlitsula: Olje, värme - och halkbeständigt vinteroptimerat Michelin®-gummiMellansula: ETPUInnersula: PU-foam och återvunna material med god andningsförmågaFunktion: BOA® Fit SystemLäst: NormalStorlekar: 36-48Skyddsklass: EN ISO 20345:2022 S7S, SR, HRO, FO, CISkydd: NANO-tåhätta och mjukt spiktrampskydd
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 3168,00 |
Black/dark green
| Storlek | Antal |
|---|---|
| 36 | |
| 37 | |
| 38 | |
| 39 | |
| 40 | |
| 41 | |
| 42 | |
| 43 | |
| 44 | |
| 45 | |
| 46 | |
| 47 | |
| 48 |
Solid Gear erbjuder skyddsskor som ligger i framkant när det gäller material och design. Vi kompromissar aldrig med kvaliteten och säkerställer prestanda genom innovation.
| EAN | 7332515686190 |
| Vikt | 1.13 kg |
| Ursprungsland | Vn |
| Längd | 343 mm |
| Bredd | 275 mm |
| Höjd | 123 mm |
| Volym | 11.6 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 2035,00 kr
Från 2643,00 kr
Från 108,00 kr
Från 2633,00 kr
Från 2574,00 kr
Från 2035,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |