Sportig halvhög skyddskänga med inbyggd komfort i alla delar. Ovandel av LWG-läder med nubuck-finish och CORDURA®-tyg för slittålighet. Fukttransporterande och återvunnet foder för bra fotklimat. Dämpande innersula i open cell PU-foam med god andningsförmåga. Stabil PU-mellansula med integrerad board-gelänk. Olje-, halk- och värmebeständig gummiyttersula designad för slittålighet och grepp. Helt metallfri med glasfibertåhätta och mjukt spiktrampskydd. ESD-funktion enligt EN IEC 61340-5-1:2016.Ovandel: LWG Nubuckläder, CORDURA® nylon, och polyesterFoder: Återvunnen PolyesterSlitsula: Olje-, värme- och halkbeständig gummiMellansula: EVAInnersula: Open cell PU-foamLäst: BredStorlekar: 36-48Skyddsklass: EN ISO 20345:2022 S3L, SR, HRO, FOSkydd: Glasfibertåhätta och mjukt spiktrampskydd
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 1485,00 |
Light brown/black
| Storlek | Antal |
|---|---|
| 36 | |
| 37 | |
| 38 | |
| 39 | |
| 41 | |
| 43 | |
| 45 | |
| 47 | |
| Normal 40 | |
| Normal 42 | |
| Normal 44 | |
| Normal 46 | |
| Normal 48 |
Solid Gear erbjuder skyddsskor som ligger i framkant när det gäller material och design. Vi kompromissar aldrig med kvaliteten och säkerställer prestanda genom innovation.
| EAN | 7332515637956 |
| Vikt | 1.2 kg |
| Ursprungsland | Cn |
| Längd | 380 mm |
| Bredd | 285 mm |
| Höjd | 133 mm |
| Volym | 14.4 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 2035,00 kr
Från 108,00 kr
Från 2643,00 kr
Från 2633,00 kr
Från 2574,00 kr
Från 2029,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |