Sonar Mid är en mångsidig skyddskänga designad för prestanda och högt tempo. Med en innovativ Athletic Wide Last passar kängan breda fötter utan att bli bulkig. En dual-density EVA-mellansula och delvis återvunnen OrthoLite®-innersula ger komfort och stabilitet medan den olje- och halkbeständiga yttersulan ger bra grepp. Slitstark CORDURA®-överdel med återvunnet foder ger bra hållbarhet och skydd samtidigt som BOA® Fit System ger optimal passform varje gång. NANO-tåhätta, mjukt spiktrampskydd och ESD-funktion enligt EN IEC 61340-5-1:2016.Ovandel: Mikrofiber och CORDURA® nylonFoder: Återvunnen polyesterSlitsula: Halk-, värme- och oljebeständig gummisula Mellansula: Dual density EVAInnersula: PU-foam och återvunna material med god andningsförmågaFunktion: BOA® Fit SystemLäst: BredStorlekar: 36-48Skyddsklass: EN ISO 20345:2022 S3S, SR, HRO, FOSkydd: NANO-tåhätta och mjukt spiktrampskydd
• Dual-density EVA mellansula och delvis återvunnen OrthoLite® innersula
• Revolutionerande innovativ läst med atletisk profil för breda fötter.
• Vattenavvisande mikrofiberöverdel med CORDURA® plös och återvunnet foder
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 2029,00 |
Two tone combo
| Storlek | Antal |
|---|---|
| 36 | |
| 37 | |
| 38 | |
| 39 | |
| 41 | |
| 43 | |
| 45 | |
| 47 | |
| Normal 40 | |
| Normal 42 | |
| Normal 44 | |
| Normal 46 | |
| Normal 48 |
Solid Gear erbjuder skyddsskor som ligger i framkant när det gäller material och design. Vi kompromissar aldrig med kvaliteten och säkerställer prestanda genom innovation.
| EAN | 7340093634908 |
| Vikt | 1.3 kg |
| Ursprungsland | Vn |
| Längd | 343 mm |
| Bredd | 275 mm |
| Höjd | 123 mm |
| Volym | 11.6 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 2035,00 kr
Från 108,00 kr
Från 2643,00 kr
Från 2633,00 kr
Från 2574,00 kr
Från 2029,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |