Kortärmad varseltröja i dammodell med bomull på insidan för optimal komfort och elastiska reflexer på utsidan som uppfyller kraven för varselplagg av klass 1.
• Dubbelvävt tyg
• Klass 1 (EN ISO 20471)
• Värmeförseglade reflexband
• Krage i rib-material
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 411,00 |
High visibility orange/black
| Storlek | Antal |
|---|---|
| Normal L - 006 | |
| Normal M - 005 | |
| Normal S - 004 | |
| Normal XL - 007 | |
| Normal XS - 003 | |
| Normal XXL - 008 |
Snickers Workwear utvecklar avancerade arbetskläder som utgår från de professionella användarnas verkliga behov med enastående passform, slitstark komfort och avancerade funktioner.
| EAN | 7332515597625 |
| Material | 50 % bomull, 50 % återvunnen polyester, 190 g/m2. |
| Vikt | 0.2 kg |
| Ursprungsland | In |
| Längd | 340 mm |
| Bredd | 270 mm |
| Höjd | 15 mm |
| Volym | 1.1 l |
| Certifikat | EN 20471 - High visibility clothing, Confidence in textiles (OEKO-TEX®)SE 12 207 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 109,00 kr
Från 219,00 kr
Från 119,00 kr
Från 1099,00 kr
Från 109,00 kr
Från 189,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |