Utrusta dig med den här vindtäta och vattenavvisande stretchiga softshelljackan med huva och CORDURA®-förstärkningar. För daglig användning med överlägsen komfort och pålitligt skydd i alla väder.
• Reflexdetaljer för synlighet och flera CORDURA®-förstärkningar för extra slitstyrka
• Vindskyddande huva för extra skydd
• Justerbar dragsko i nederkant för att anpassa passformen
• Innerfickor: två förvaringsfickor och en pennficka
• Utvändiga fickor: en bröstficka med dragkedja och två framfickor med dragkedja
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 1772,00 |
Black/black
| Storlek | Antal |
|---|---|
| Normal L - 006 | |
| Normal M - 005 | |
| Normal S - 004 | |
| Normal XL - 007 | |
| Normal XS - 003 | |
| Normal XXL - 008 | |
| Normal XXXL - 009 |
Snickers Workwear utvecklar avancerade arbetskläder som utgår från de professionella användarnas verkliga behov med enastående passform, slitstark komfort och avancerade funktioner.
| EAN | 7332515626813 |
| Material | Huvudtyg: 52 % polyester, 48 % återvunnen polyester, 320 g/m2 Kontrasttyg/förstärkning: 100 % CORDURA®-polyamid, 345 g/m2. |
| Vikt | 0.9 kg |
| Ursprungsland | Vn |
| Längd | 400 mm |
| Bredd | 600 mm |
| Höjd | 50 mm |
| Volym | 9.6 l |
| Hållbarhet | Återvunnen polyester, PFAS-fri DWR-behandling |
| Certifikat | Confidence in textiles (OEKO-TEX®)SE 25 258 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 1429,00 kr
Från 1799,00 kr
Från 1719,00 kr
Från 879,00 kr
Från 1489,00 kr
Från 1269,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |