Denna vattentäta och fodrade parkas har tejpade sömmar och håller dig torr och bekväm även när det är kallt och blött. Designad med reflexdetaljer, flera fickor, löstagbar huva och power pocket.
• Power pocket med PrimaLoft Gold Aerogel-isolering som förlänger mobiltelefonens batteritid när det är kallt ute
• Flera CORDURA®-förstärkningar för ökad slitstyrka
• Reflexdetaljer för ökad synlighet
• Utvändiga fickor: 1 bröstficka med dragkedja och ID-korthållare (samma som Power pocket), 2 handvärmarfickor med dragkedja, 2 påsydda fickor, 1 Napoleonficka med invändig pennficka
• Innerfickor: 1 ficka med dragkedja, 1 förvaringsficka i mesh, 1 extra förvaringsficka
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 2821,00 |
Black/black
| Storlek | Antal |
|---|---|
| Normal L - 006 | |
| Normal M - 005 | |
| Normal S - 004 | |
| Normal XL - 007 | |
| Normal XS - 003 | |
| Normal XXL - 008 | |
| Normal XXXL - 009 |
Snickers Workwear utvecklar avancerade arbetskläder som utgår från de professionella användarnas verkliga behov med enastående passform, slitstark komfort och avancerade funktioner.
| EAN | 7332515608499 |
| Material | Material: 100 % återvunnen polyamid, 175 g/m². Förstärkning: 100% CORDURA®-polyamid, 190 g/m². Isolering: 90 % återvunnen REPREVE®-polyester, 10 % återvunnen polyester, 160 g på fram- och baksida, 140 g/m² på ärmarna, 60 g/m² i huvan. Foder: 100 % polyamid. |
| Vikt | 1.6 kg |
| Ursprungsland | Vn |
| Längd | 600 mm |
| Bredd | 310 mm |
| Höjd | 160 mm |
| Volym | 23.8 l |
| Hållbarhet | Återvunnen polyamidÅtervunnen polyesterÅtervunnen REPREVE®-polyester, Solution-dyed foder, Detaljer i återvunnen och solution-dyed elastisk trikåDetaljer i återvunnen och solution-dyed borstad trikåDetaljer i återvunnen och solution-dyed mesh |
| Certifikat | EN 342 - Protective clothing against cold, EN 343 - Protective clothing against rain, Confidence in textiles (OEKO-TEX®)SE 25 258 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 1169,00 kr
Från 1699,00 kr
Från 1579,00 kr
Från 1399,00 kr
Från 539,00 kr
Från 2689,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |