Hög ventilation, suverän passform med stretchpaneler. Denna lätta arbetsbyxa kombinerar funktionell design med 37.5®-teknik, vilket säkerställer god komfort vid arbete i varma miljöer.
• Snabbtorkande och svalkande 37.5®-tyg med UPF 40.
• 4-vägsstretchpanel i grenen.
• Förstärkt tumstocksficka, benficka och benslut.
• Extra robusta hölsterfickor med praktiskt dragkedjeförsett fack.
• Verktygshållare, tumstocksficka med knivknapp, benfick med bälg och ID-korthållare på insidan samt rymliga bakfickor.
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 1049,00 |
Black/black
| Storlek | Antal |
|---|---|
| Normal 44 - 044 | |
| Normal 46 - 046 | |
| Normal 48 - 048 | |
| Normal 50 - 050 | |
| Normal 52 - 052 | |
| Normal 54 - 054 | |
| Normal 56 - 056 | |
| Normal 58 - 058 | |
| Normal 60 - 060 | |
| Normal 62 - 062 | |
| Normal 64 - 064 |
Snickers Workwear utvecklar avancerade arbetskläder som utgår från de professionella användarnas verkliga behov med enastående passform, slitstark komfort och avancerade funktioner.
| EAN | 7332515413185 |
| Material | Huvudtyg: 45 % polyester, 30 % 37.5®-polyester, 25 % bomull, 202 g/m². |
| Vikt | 0.52 kg |
| Ursprungsland | Vn |
| Längd | 320 mm |
| Bredd | 460 mm |
| Höjd | 65 mm |
| Volym | 7.65 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 1869,00 kr
Från 1999,00 kr
Från 1089,00 kr
Från 1289,00 kr
Från 849,00 kr
Från 899,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |