Mycket lätta arbetsshorts med kroppsanpassad skärning som kombinerar ventilerande stretchtyg och elastiska grensömmar med CORDURA®-förstärkningar för optimal rörelsefrihet, temperaturreglering, slitstyrka och komfort.
• Stretchtyg och kroppsanpassad skärning för optimal passform och rörelsefrihet
• Förstärkt med stretchig CORDURA® ripstop
• Elastiska grensömmar
• Expanderbar utanpåficka med blixtlåsfack
• Integrerat bälte med slitstarkt spänne
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 1094,00 |
Black/black
| Storlek | Antal |
|---|---|
| Normal 44 - 044 | |
| Normal 46 - 046 | |
| Normal 48 - 048 | |
| Normal 50 - 050 | |
| Normal 52 - 052 | |
| Normal 54 - 054 | |
| Normal 56 - 056 | |
| Normal 58 - 058 | |
| Normal 60 - 060 | |
| Normal 62 - 062 | |
| Normal 64 - 064 |
Snickers Workwear utvecklar avancerade arbetskläder som utgår från de professionella användarnas verkliga behov med enastående passform, slitstark komfort och avancerade funktioner.
| EAN | 7332515295408 |
| Material | Huvudtyg: Stretchig CORDURA® med 88 % polyamid och 12 % elastan, 270 g/m2. Ripstop: 65 % polyester, 35 % bomull, 200 g/m2. Förstärkning: 100 % polyamid CORDURA®, 205 g/m². |
| Vikt | 0.5 kg |
| Ursprungsland | Vn |
| Längd | 340 mm |
| Bredd | 250 mm |
| Höjd | 30 mm |
| Volym | 2.04 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 1089,00 kr
Från 1869,00 kr
Från 1289,00 kr
Från 709,00 kr
Från 799,00 kr
Från 849,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |