Slitstark arbetsbyxa tillverkad för tungt byggarbete.
• Slitstark och bekväm Canvas+.
• Ventilationsöppning bak i knäna.
• CORDURA®-förstärkning vid knän och underben.
• KneeGuard® Pro-system certifierat enligt EN 14404.
• Klassisk cargo-ficka med fäste för ID-bricka.
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 1247,00 |
Black/black
Snickers Workwear utvecklar avancerade arbetskläder som utgår från de professionella användarnas verkliga behov med enastående passform, slitstark komfort och avancerade funktioner.
| EAN | 7332515388940 |
| Material | Huvudtyg: 63 % polyester, 37 % bomull 360 g/m². Förstärkning 1: 100 % polyamid CORDURA®, 205 g/m². Förstärkning 2: 100 % polyester CORDURA®, 320 g/m². |
| Vikt | 0.95 kg |
| Ursprungsland | Vn |
| Längd | 310 mm |
| Bredd | 260 mm |
| Höjd | 70 mm |
| Volym | 4.5 l |
| Certifikat | EN 14404 - Knee protection, Confidence in textiles (OEKO-TEX®)SE 12 207 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 2389,00 kr
Från 1289,00 kr
Från 2059,00 kr
Från 1149,00 kr
Från 1289,00 kr
Från 729,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |