Arbetsbyxor med hölsterfickor och benfickor. Byxorna ger skydd mot värme, flamma och elektrisk ljusbåge för säkerhet i högriskarbetsområden och farliga miljöer.
• Certifierat skydd mot elektrisk ljusbåge.
• KneeGuard™-system som håller knäskydden i precis rätt läge för bästa skydd, komfort och hållbarhet.
• Slitstarka DuPont™ Kevlar®-förstärkningar på insidan av tumstocks-/verktygsfickan som skyddar för mot vassa verktyg som skruvmejslar.
• Hölsterfickor och lättåtkomlig benficka inklusive pennficka, mobiltelefonfack och avtagbart ID-märke
• Modern skärning med förböjda ben och stretchkil i grenen för optimal rörelsefrihet.
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 2609,00 |
Navy
Snickers Workwear utvecklar avancerade arbetskläder som utgår från de professionella användarnas verkliga behov med enastående passform, slitstark komfort och avancerade funktioner.
| EAN | 7332515405746 |
| Material | Huvudtyg: 55 % Protal®, 44 % bomull, 1 % antistatiskt material, g/m2. Förstärkning: 39 % modalkryl, 28 % CORDURA®, 17 % bomull, 15 % aramid, 1 % antistatiskt material, 270 g/m2. |
| Vikt | 1 kg |
| Ursprungsland | Lv |
| Längd | 300 mm |
| Bredd | 320 mm |
| Höjd | 60 mm |
| Volym | 4.6 l |
| Certifikat | EN 1149-5 - Protective clothing electrostatic properties, EN 11612 - Protective clothing against heat and flame, EN 14404 - Knee protection, IEC 61482-2:2018 - Protective clothing against the thermal hazards of an electric arc |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 2389,00 kr
Från 1289,00 kr
Från 2059,00 kr
Från 2499,00 kr
Från 1499,00 kr
Från 1289,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |