Arbetsbyxa med hölsterfickor för alla typer av arbete året runt. Den här byxan är tillverkad i ett slitstarkt material med 4-vägsstretch som ger den komfort och rörlighet du behöver i det krävande dagliga arbetet.
• 4-vägsstretch
• Hölsterfickor i CORDURA®
• Stretchiga CORDURA®-paneler på knäna
• Verktygshållare i CORDURA®
• Tumstocksficka med knivfäste och ficka med ID-korthållare
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 1698,00 |
Black/black
Snickers Workwear utvecklar avancerade arbetskläder som utgår från de professionella användarnas verkliga behov med enastående passform, slitstark komfort och avancerade funktioner.
| EAN | 7332515355713 |
| Material | Huvudtyg: 91,5 % polyamid, 8,5 % elastan, 250 g/m². Förstärkning: 100 % polyester CORDURA®, 320 g/m². Förstärkning: 100 % polyamid CORDURA®, 205 g/m². |
| Vikt | 0.75 kg |
| Ursprungsland | Vn |
| Längd | 330 mm |
| Bredd | 280 mm |
| Höjd | 35 mm |
| Volym | 2.6 l |
| Certifikat | EN 14404 - Knee protection |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 2389,00 kr
Från 1289,00 kr
Från 2059,00 kr
Från 1149,00 kr
Från 1289,00 kr
Från 729,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |