Smidig, vattenavvisande arbetshandske med tunt foder som ger mycket god fingertoppskänsla när du utför lättare arbete i våta och kalla miljöer. Handsken är tillverkad i ett vattentätt 2-lagersmaterial och har fleece på insidan för optimal komfort.
• Vattentätt 2-lagerstyg med mjuk fleece på insidan
• Silikontryck i handflatan och på fingrarna för perfekt grepp
• Förböjda fingrar resår runt handleden för optimal passform och fingertoppskänsla
• Förstärkning på tummen och strategiskt placerad söm vid pekfingret för komfort och precision
• Längre manschett på ena sidan som gör handsken lättare att sätta på och knapphål för fastsättning av krok eller karbinhake
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 336,00 |
Black
| Storlek | Antal |
|---|---|
| Normal 4XL - 010 | |
| Normal 5XL - 011 | |
| Normal XL - 007 | |
| Normal XXL - 008 | |
| Normal XXXL - 009 |
Snickers Workwear utvecklar avancerade arbetskläder som utgår från de professionella användarnas verkliga behov med enastående passform, slitstark komfort och avancerade funktioner.
| EAN | 7332515384270 |
| Material | 100 % polyester |
| Vikt | 0.1 kg |
| Ursprungsland | Id |
| Längd | 300 mm |
| Bredd | 140 mm |
| Höjd | 30 mm |
| Volym | 1.01 l |
| Certifikat | EN 388 - Protective gloves against mechanical risks |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du fråga efter en offert på produkten.
Ange antal och om du vill ha med tryck så ange även hur du vill ha det tryckt.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 1292,00 kr
Från 114,00 kr
Från 1698,00 kr
Från 1797,00 kr
Från 1718,00 kr
Från 1376,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |